Vyjádření pana Vraklicha ke stávce

Páteční večer patřil stávce řidičů

Neuběhli ani pouhé dva dny od provozu nové nákupní linky obchodního domu Tempo Zborovská Pole a už jsou zde vážné obtíže. Přibližně hodinu před koncem včerejší páteční večerní směny na NC lince započali řidiči dopravního podniku nehlášenou stávku. To doslova rozčílilo a zvedlo ze židle nejen vedení obchodního domu, ale i pana Vraklicha, který vlastní skromnou autobusovou dopravní společnost.

Problém tkví ve společenstvu trojí organizace

Nákupní linka je totiž objednávána a hrazena velkým obchodním centrem Tempo na Zborovských polích, provozována je autobusovou dopravu Autobusy Vraklich, která si pronajímá řidiče od městských dopravních podniků. A zde nejspíš bude kámen úrazu. Jaká je dohoda mezi těmito společnostmi však nevíme i přesto, že jsme navštívili jak Tempo, zpovídali pana Vraklicha, tak i zástupce dopravních podniků, nic moudrého jsme se nedozvěděli. Čtěte dále.

Dopravní podnik za svými řidiči stojí, Vraklich se brání

"My věříme, že pro řidiče je to dlouhá vyčerpávající cesta. Jedou 16 kilometrů okružní linku třičtvrtě hodiny a na konečné mají krátkou pauzu. Bohužel my jsme v tom ti nejmenší, kdo můžou rozhodovat o té jejich nákupní lince" sdělil generální ředitel dopravních podniků Miloš Lahvoň.

O něco méně přívětivější jsme dostali vyjádření od Vraklicha, který je dá se říct otrokem mezi Tempem a dopravními podniky. "Já se k tomu nehodlám nijak sáhodlouze vyjadřovat. Řidiči dopravních podniků mě naštvali, já pro to víc udělat nemůžu. Na jedno kolečko na lince spotřebujete cca 11 litrů nafty, což se rovná 440 korunám. Řidiči dostávají od naší dopravy 760 korun, což je absolutní maximum, co jim můžu dát. Nemyslete si, že na té lince nějak zbohatnu, Tempo mi o nic víc na jedno kolečko linky taky nedává, prostě nemůžu jít výš!" řekl s rozčíleným hlasem pan Vraklich, majitel Karos brouzdajících na NC lince a dodal, že pokud budou stávky následovat, vypoví dopravnímu podniku smlouvu.

Mnohem hůře to však vidí ještě samotný obchodní dům Tempo Zborovská Pole. Ten dokonce hodlá celou situaci řešit a žádá kompenzaci za nevyjeté spoje. "Kdybychom alespoň byli upozorněni na tu pochybnou stávku, tak by se to dalo ještě řešit. Nikdo za námi nepřišel, přijde nám to více než sprosté! A proto odmítáme s nimi takovým způsobem vyjednávat" sdělil své vyjádření mluvčí sítě obchodních center Tempo, Buki Nakuki.

Máme očekávat další stávky?

Je nejspíš jasné, že situace je zbytečně vyhrocena. Vše se mohlo obejít bez stávky. My pro vás budeme celou událost sledovat a nadále vás informovat.

Aktualizace: obdrželi jsme vyjádření od organizátora stávky

"Dnes 2.1.2015 od 21:00-22:00 se konala stávka řidičů, řidiči se v této době vydali s autobusem NC a dál nepokračovali ve své cestě, kvůli nově zavedené lince NC. Jsme nespokojeni s NC linkou, chceme změnu, je pro ne nevýhodná. Co jsme chtěli touto stávkou dosáhnout? Od nového roku je pro nás řidiče k dispozici nová linka NC, která je dotována 780,-. Jenže k čemu nám taková linka je, když z toho máme platit: benzín a opravy. Pokud si tohle dáme vše dohromady, tak je pro nás (řidiče) opravdu velice nevýhodné jezdit tuto linku. A pro to bychom rádi změnu. Daevid11, organizátor stávky řidičů."

Je s podivením, že sám organizátor stávky ani neví, kolik vlastně za NC linku řidič dostane (poznámka redaktora)

Autorská práva

SIMT MHD © 2011 - 2017

Všechna práva vyhrazena.

Online platba

Visa MasterCard
Verified by Visa MasterCard SecureCode