Menu aktivátorů a palubní počítač

Palubní počítač

Palubní počítač

V palubním počítači se pohybujete pomocí kláves BackSpace (klávesa sloužící např. k mazání textu na Enterem). Backspace mačkáte tak dlouho, dokud šipka => nenajede na linku, kterou chcete vybrat. Pokud ji minete, můžete mačkat dál, šipka pojede od začátku stále dokola.

Jakmile je šipka u linky, kterou chcete jet, zmáčkněte Enter. Palubní počítač vám automaticky překreslí Buse panely a nastaví jízdní řád dané linky.

Menu aktivátorů

Menu aktivátorů

Toto menu je novinkou od verze 1-1-2-55 a budete ho potřebovat během různých situací, jak za jízdy, tak pro údržbu vozidla. Můžete přes něj ovládat čerpací stanici, brány, závory, vrata, myčku a servis v dílně.

Pohyb v menu aktivátorů probíha stejně jako v palubním počítači. Mačkáte Backspace, dokud nenajedete na položku, kterou chcete vybrat. Zmáčknete Enter a daná operace se provede.

Provedení příkazu

Chcete-li tankovat, vyberete položku tankování a čekáte, dokud vám není natankována plná nádrž (či nedojdou peníze), nebo můžete tankování ukončit opět výběrem položky Tankování.

V dílně je situace o tročišku obtížnější. Zajedete správně do dílny, vyberete položku se servisem a čekáte, dokud mechanik neprovede prohlídku. Vyjede vám seznam servisních prací, které jsou nutné provést a seznam, které mechanik doporučuje provést. Opět klikáním na BackSpace najedete na položky, které chcete opravit. Najedete na položku, stisknete Enter a ta se zafajfkuje. Takto můžete vybrat více položek najednou. Poté najedete na Provést (provede zeleně vybrané servisní úkony) nebo na Storno (zruší servis bez jakéhokoliv servisní úkonu).

Výběr servisních úkonů

Autorská práva

SIMT MHD © 2011 - 2017

Všechna práva vyhrazena.

Online platba

Visa MasterCard
Verified by Visa MasterCard SecureCode